Turystyka
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Gastronomia
- Kategoria: Winiarnie
Wraz z otwarciem Salonu Win Karpackich, na kulinarno-enologicznej mapie miejsc koniecznych do odwiedzenia pojawiła się nowa, ciekawa lokalizacja.
Niegdyś, leżące przy trakcie węgierskim, piwnice dworskie w Komborni pełne były nie tylko węgierskiego wina. Mamy historyczne przekazy świadczące o zaangażowaniu dawnych właścicieli Komborni w budowę samego traktu, dzięki któremu wina od naszych południowych sąsiadów trafiały na stoły polskich królów i szlachty.
Salon Win Karpackich został stworzony w, będących świadkami tamtych czasów, zabytkowych piwnicach zespołu dworskiego. Aby wino mogło być zaprezentowane w Salonie musi pochodzić z regionów położonych na obszarze Karpat, być uznane w swoim regionie lub kraju pochodzenia. Dzięki temu odwiedzając Salon, Goście mogą odbyć enologiczną podroż degustując interesujące, reprezentatywne dla danego regionu wina, w tym także polskie wina z Podkarpacia.
Goście odwiedzający Salon mogą samodzielnie, według swojego wyboru, przez 60 lub 90 minut degustować wszystkie wina otwarte do degustacji
lub skorzystać z programu degustacji komentowanych.
Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można spróbować win z Karpat w formie czasowej w tak znacznej ilości.
Ich różnorodność sprawia też, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
ZAPRASZAMY do Salonu Win Karpackich!
Galeria
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Gastronomia
- Kategoria: Winiarnie
W roku 2004 Lidia i Marek Nowińscy zrealizowali jedno ze swoich marzeń i założyli w Przysiekach koło Jasła swoją pierwszą winnicę. Nazwa "Dwie Granice" wzięła się z położenia winnicy na granicy dwóch wsi – Przysiek i Trzcinicy. Pierwsze zbiory odbyły się w roku 2006 i od tego czasu odbywają się regularnie. W chwili obecnej owocująca część winnicy w Przysiekach ma powierzchnię 1,20 hektara, a ogólne 1,80 hektara. Prowadzonych jest na niej około 7500 krzewów winorośli. Możemy tu znaleźć około 15 różnych odmian winogron. Uprawiane odmiany winogron na wina białe to między innymi: Aurora, Bianca, Johanniter, Hibernal, Seyval Blanc, Muskat Odeski i Jutrzenka. Z najpopularniejszych odmian na wina czerwone natomiast: Rondo, Regent, Leon Millot, Marechal Foch, Cabernet Cortis.
18-go czerwca 2011 roku rozpoczęła się budowa dużej inwestycji jaką jest budynek winiarni z pełną częścią przetwórczą i piwnicą. W budynku jest też sklep firmowy i sala degustacyjna. Zakup wina jest możliwy od poniedziałku do soboty w godzinach 12-17. Dodatkowo sklep otwierany jest dla Gości po każdej degustacji.
Podczas Degustacji Goście oprowadzani są po piwnicy gdzie przechowywane i produkowane jest nasze wino. Daje to możliwość zobaczenia całego sprzętu z bliska, poczucia "klimatu" piwnicy i oczywiście spróbowania wina. Wszystkiemu towarzyszą pytania do prowadzących i dyskusje na tematy nie tylko winiarskie.
Wino to nie tylko trunek, ale również doskonałe narzędzie pomagające w rozmowie i poznawaniu ludzi. Nasze degustacje dla grup zorganizowanych to świetna okazja na nietypowe spotkanie w gronie przyjaciół lub rodziny. Nie możemy też zapominać o spotkaniach biznesowych i integracyjnych.
Degustacja wina zawsze dostosowana jest do potrzeb Gości. Niewiele jest w Polsce okazji, aby zobaczyć miejsce gdzie produkowane jest wino, poznać ludzi tam pracujących i popróbować trunków z limitowanej edycji.
Umożliwiamy Państwu degustację w sali degustacyjnej o wysokim standardzie oraz w bardziej kameralnej piwnicy. Dostępne są trzy warianty degustacji win, w zależności od ilości prezentowanych trunków i ich unikalności. Jeżeli są Państwo zainteresowani posiłkiem, możemy go zamówić według Państwa życzeń.
Degustacja win podzielona jest na 3 warianty:
• Degustacja 3 win z zestawem przekąsek - 18 zł
• Degustacja 5 win z zestawem przekąsek - 33 zł
• Degustacja 7 win z zestawem przekąsek - 50 zł
Degustacje możemy poprowadzić w języku angielskim i węgierskim.
Winnica Dwie Granice otrzymała rekomendację Gault&Millau w kategorii "produkt regionalny".