Reputation Management

Radio Biwak w Dworze Kombornia - relacja

Dzisiaj Dwór Kombornia gościł Radio Rzeszów z wakacyjną audycją - Radio Biwak. Dziennikarze: Renata Machnik i Andrzej Sroka prowadzący program na żywo rozpoczęli od rozmowy z właścicielem Dworu Kombornia, Ryszardem Skotnicznym, który opowiedział o historii zespołu parkowo-dworskiego, o tym, dlaczego z tętniącego życiem Krakowa przeniósł się z całą rodziną do wiejskiego zacisza na Podkarpaciu, i jakie ma plany biznesowe na przyszłość. Było także o czekoladzie ChocoWine, czekoladowo-winnym SPA oraz kuchni Restauracji Magnolia.

W kolejnych wejściach na żywo powędrowaliśmy dalej w Beskid Niski, atrakcje naturalne tego miejsca oraz Fundację Slow Beskid, która powstała z inicjatywy trzech osób, zakochanych w tym regionie: Ryszarda Skotnicznego – prezesa fundacji i wiceprezesów: Małgorzaty Hałkowskiej i Marka Nowińskiego. Podczas rozmowy z prowadzącymi akcentowali rolę współpracy i współdziałania na rzecz wspólnego dobra jakim jest Kraina Beskidu Niskiego i Pogórza - Urokliwe doliny nieistniejących wsi, liczne cerkwie, muzea, skanseny, szlacheckie dwory, a także zamki i niepowtarzalne pejzaże stanowią bez wątpienia o atrakcyjności Beskidu Niskiego i Pogórza - często niedocenianego regionu Polski, który jest pomijany w planach wycieczek.

O działaniach podejmowanych w ramach Fundacji, a także wspólnym celu, który towarzyszy członkom wstępującym w jej szeregi opowiadali Wojciech Kołder reprezentant Zamku Kamieniec i Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej, Barbara Olejarz – dyrektor Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz Stefan Dziadosz, dyrektor Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.